Все частіше прихильники здорового харчування та різного роду оздоровчих дієт звертають увагу на чавунний посуд. Сьогодні про нього говорять усі дієтологи та нутріціологи.
Чому рекомендують чавун?
За даними ВООЗ, понад 2 мільярди людей у світі мають нестачу заліза в організмі. Основну групу ризику складають вегетаріанці, люди, які дотримуються жорстких дієт з обмеженим набором продуктів у раціоні харчування, а також люди похилого віку - через зниження здатності кишківника до засвоєння заліза. Залізодефіцитна анемія нерідко діагностується у дітей, підлітків та вагітних жінок, оскільки у них щоденна потреба у залізі вища, ніж у середньому у людей.
Ще в 1986 році дослідники порівняли вміст заліза у стравах, приготованих у чавунному посуді та в інших видах посуду, та виявили значно більший вміст заліза у стравах із чавунного посуду. Чим кисліше продукт, чим довше час приготування, чим більше помішування у процесі — тим більше в ньому було заліза.
Говорячи про норми, наприклад, чоловікам необхідно і достатньо споживати 8 мг заліза на день, а порція приготованої в чавунному посуді томатної пасти буде містити цілих 5 мг заліза!